Як підготувати дитину до навчання в школі?

Підготовка до навчання в школі, з чого почати? З вивчення цифр чи букв. Починати вчити читати чи рахувати? Як зрозуміти що потрібно з початку, а що потім.

               фото підготовка до навчання в школі

З чого починається підготовка учнів до школи?

До школи приймають тільки в повних 6 років, але це не факт що конкретна дитина вже готова до навчання, у всіх дітей різна психологічна готовність до навчання.

Тому підготовка  до навчання в школі починається з психологічної готовності дитини. Розкажіть про школу, як там буде весело та цікаво.  Необхідно зацікавити дитину. Чи з’явилася в неї цікавість? Як це зрозуміти? Звісно у формі гри. Така метода використовується в нашому Центрі розвитку і вона дуже ефективна.

Як  підготувати дитину до школи як що ваша дитина не відвідувала дитячий садок? Чи зможе вона навчитись спілкуватись з однолітками в школі?

За два,  три місяця літа вона цьому не навчиться, це тривалий та планомірний процес. Батьки в такому випадку обов’язково повинні попередити про це вчителя у школі. Попервах вчитель у школі не повинен залишати вашу дитину без нагляду в колі  хлопчиків чи дівчат навіть  двох або трьох, бо вона ще не вміє спілкуватись, обов’язково потрібно організувати однолітків, їх взаємодію, правда на це піде кілька місяців.

Ваша дитина домашня, вона постійно знаходиться з мамою чи бабусею замість  дитячого садочку, тоді нехай підготовка учнів до школи починається вдома. У нас в «Дитячій стежинці» ми починаємо з 4 років за спеціальною програмою, в такому випадку підготовка до школи йде два роки і дитина має більш можливості адаптуватись до нового оточення. Підготовку до навчання в школі вдома можливо починати в  5-6 років, коли дитина готова фізично та психологічно до навчання.

підготовка учнів до школи вдома фото

Домашня школа підготовки до школи

Для подальшого розвитку вкрай потрібне спілкування з дітками свого віку і старшими дітьми. Тому згодом необхідні заняття в дитячому колективі, дитині краще займатись в дитячому колективі.

Дитина за своєю суттю прагне до навчання та пізнання навколишнього оточення, це бажання посилюється в колективі.

Іноді батьки вважають коли братики, сестрички з різницею в 1 рік разом граються, спілкуються  то можуть і навчатись разом.

Звернімо увагу на те, що за своїм розвитком дитина в 4 роки не може розуміти і засвоїти те що  зможе в 5 років. Вікова різниця в 1 рік – в розвитку це  багато.

Саме тому підготовка до навчання в школі в нашому Центрі розвитку «Дитяча стежинка» поділена по віковому розвитку. Вікова категорія 4-5 років та 5-6 років.

А тепер про те, що ще можливо зробити дома для підготовки до навчання в школі? Якщо дитина буде приймати участь в якомусь дитячому святі, якомусь спільному поході, до якого треба готуватись, дуже добре буде спільна робота разом з батьками. Як правило, на дачі влітку такий варіант може бути дуже ефективний.

фото підготовка учнів до школи

Підготовка учнів до школи включає до себе  підготовку руки до письма. А що робити   якщо ваша дитині лівша? Чи потрібно перевчати на праву руку? Ні в якому разі не можна заставляти ліворуку дитину писати правою рукою. Ви ризикуєте. У дитини через кілька місяців  інтенсивної роботи правою рукою може виникнути невротичні розлади.

Та крім того,  дитина буде засмучуватись, тому що вона  не зможе писати правою рукою так (чітко, красиво, правильно), як того буде вимагати вчитель. Якщо Ваша дитина ще не пішла в школу, хочу вам дати кілька порад. Для того, щоб дитина навчилась писати лівою рукою, потрібно навчити її правильно тримати ручку, правильно покласти зошит (не так як праворука дитина) чи купити йому спеціальну для ліворуких дітей.

Підготовка до навчання в школі на наш погляд обов’язково включає в себе соціалізацію дитини. Для цього потрібне спілкування з однолітками, при необхідності відстояти себе. Необхідно навчити змагатися. Звісно не всі стають переможцями тому важливо пояснити дитині, що бувають переможці та ті хто потерпів поразку, але інший раз буде навпаки.

Навантаження фізичне, яке очікує дитину в першому класі а також виконання певних завдань на уроках не під силу окремим дітям. Саме тому підготовка учнів до школи   повинна проходити в певному ритмі та відповідати насамперед віковим особливостям дитини.

Про те як навчити дитину читати та рахувати читайте в наступних статтях.