2-3 роки

Сенсорний розвиток дітей починається з засвоювання  форми, розміру та кольору предметів. Це починається приблизно в 2-3 роки. І наша програма занять сконцентрована на цьому. У дітей з’являються нові інтереси та вподобання. Дитина усвідомлено розглядає нові картинки розрізняючи зображення, впізнаючи тварин та предмети. Діти вже вміють повторювати  звуки тварин.

сенсорний розвиток дітей фото

Заняття з сенсорного розвитку

На заняттях дитина починає  засвоювати  форму,  розмір, колір  виконує різноманітні завдання педагога : поставити кубик на кубик, нанизати кільця  пірамідки на паличку в певному порядку. При цьому кожне завдання і  дія направлення на вивчення певних понять яким треба навчити. Дитина вчиться  розрізняти предмети по розміру більший або менший, запам’ятовує  нові кольори, засвоює форму предмета прямокутна або кругла.  Поступово на заняття засвоюються просторові  уявлення, наприклад – пташка зверху, травка внизу та інше.

Сенсорний розвиток дітей треба розуміти як різнобічний комплекс занять і вправ в яких задіяні всі функції організму і функції опорно-рухового апарату і слух і зір, а також звісно мислення дитини одночасно з повторюванням слів, звуків.

Розвиток дитини раннього віку на нашу думку не можливо без музики. Під час  музичних вправ повторює рухи  за педагогом і старається наспівувати слова пісеньки, разом із цим розвивається почуття ритму. Дитина повторює рухи за дорослими, отримує задоволення від результату, підвищується настрій та емоційний стан.

Продовжуємо заняття з розвитку мови який почали в наймолодшій віковій групі 1-2 роки. Дивлячись казки лялькового театру діти впізнають  знайомих казкових персонажів, промовляють слова називаючи тварин, чи копіюють їх звуки. Діти слухаючи пісеньку грають в пальчикові ігри і повторюють рухи за педагогом. На заняттях граючись дитина навчається новим видам діяльності та творчості.

На заняттях творчості діти малюють вже не пальчиками як більш молодші, їх навчаються вже малювати  пензликом, ватними паличками, навчають наклеювати  готові фігурки зображуючи різний сюжет. Тим самим продовжується розвиток дрібної моторики, координації рухів, естетичного смаку. Дитина радіє коли бачить результат своєї праці.

На заняттях з ліплення продовжуємо вивчати форму предметів повторюючи знайомі предмети: олівець, колесо, пряничок та інше. Працюючи з тістом дитина відчуває його на дотик, розминає, придає окрему форму, асоціює з якимось предметом, вчиться фантазувати та уявляє різні сюжети.

Заняття проходять в Студії раннього розвитку для малят.

Дзвоніть нам за телефонами 095-627-53-36(Vodafone) 098-608-39-20(Kyivstar)