Як навчити дитину читати?

Батькам які хочуть знати як навчити дитину читати варто знати деякі особливості сприйняття дитини, її розвитку. Саме на це ми і звернемо увагу. Перше питання як навчити  дитину букв?

як навчити дитину читати фото

Навчаємо дитину читати

Батьки починають разом з дітьми вивчати букви, запам’ятовувати алфавіт для того, щоб діти знали його на пам’ять, але…

Пам’ять маленької дитини влаштована так, що діти запам’ятовують алфавіт, як віршик на слух. Коли малята починають читати то найчастіше  забувають як виглядає зображення літери. Як навчити дитину читати з урахуванням вікового сприйняття?

Для того щоб навчити дитину букв, для ліпшого запам’ятовування літери у дитини повинна виникнути асоціація  з предметом з яким він може порівняти букву.

Наприклад « П» -це ворота, буква «А» схожа на ковпачок який одягали на день народження і так дитина скоріше впізнає букви.

фото вивчаємо букви в словах

Розвиваємо асоціації букв і предметів

Дуже добре граючись разом з дитиною на майданчику  писати літери паличкою на пісочку чи викладати з камінців, таким чином закріплюючи зоровий вигляд букви.

Коли букви вивчено постає питання як навчити дитину читати по складах?
Тепер необхідно навчити з’єднувати букви в склади.

Називайте не букви. а звуки. Дитина не розуміє, як скласти дві літери разом, тому що дитині потрібно називати не букву, а звук, наприклад, «М» додаючи до неї голосну, та промовляти разом ма-, мо-, му-…

Дорослим здається – що достатньо просто  вивчити букви і це досить щоб навчити дитину читати по складах. Хто із нас подумки не казав – я сам колись навчився читати, чого ж моя дитина не може? Наберіться терпіння шановні батьки.

Як навчити дитину читати раніше? Чи можливо це?

навчити дитину читати по складах фото

Складаємо слова

Деякі батьки   намагаються вчити своїх дітей читати та писати з 3-4 років! Чи можливо це?
Це не можливо, тому що, необхідна певна зрілість мозку дитини.
Навчання письму та читанню – це  складний та довгий процес.  Для того, щоб цей процес був ефективним, для того, щоб дитина, дійсно навчилась читати, а не вгадувати, розрізняти з’єднання двох чи трьох буквених знаків, необхідно, щоб сформувались механізми зорової диференціації.

Ці механізми дозрівають у більший частини дітей не раніше, чим к 5-6 рокам. Більша частина дітей, яких ми навчаємо читати до цього віку, засвоюють неефективний та нераціональний спосіб читання, а про навчанню письму з 3 років немає сенсу говорити. В цьому віці дитина нездатна навіть правильно взяти ручку та виконати складні графічні рухи. Перші спроби письма можливі не раніше 5 років.

В Центрі розвитку навчають читати на заняттях підготовка до школи.

У дитини інше прийняття інформації на відміну від дорослих, інші темпи засвоювання та інтелектуальні здібності, тому що свідомість дитини – ще тільки формується.

як навчити дитину читати по складах? фото

Вивчаємо слова

Навчити дитину читати, правильно направити дитину до виконанню певного завдання вам допоможе педагог працюючий з дітьми дошкільного віку.

Розібратися в дитячій психології  батькам вдається не завжди, тому що психіка  дитини відмінна від психіки дорослої навіть дуже люблячої людини.

Маленька дитина – особистість, яка потребує індивідуального підходу.

Прислуховуйтесь до здібностей своєї дитини та розвивайте чарівне сприйняття всесвіту, не зупиняйтесь на досягнутому та знаходьте нові захоплення для своїх дітей.