Як дізнатись про готовність дитини до школи?
Настає момент, коли безтурботне проведення часу у малюка закінчується і починається підготовка до нового періоду, пов’язаний з навчанням, відповідальністю. Постає питання про готовність дитини до школи.
Чи варто оформляти дитину до навчального закладу у шість років чи почекати ще рік?
Як легко вона адаптується там? Які виникнуть труднощі? Чи готове дитя до самостійної роботи, дисциплінованості на уроках?
Зрозуміло батьківське хвилювання, бо це саме їхня дитина йде до школи.
Діагностика готовності дитини до школи, на що слід звернути увагу
- Насамперед це – психологічна готовність дитини до школи, щоб перебування в школі та виконання домашніх шкільних вправ не перетворилось в безсилий плач нашого малюка.
Дитячий садочок зі своїми веселощами зостається в спогадах, відбувається зміна оточення, режиму дня, замість ігор настає необхідність виконання завдань простеньких, але ж завдань.
По-іншому складається режим дня. Такі зміни для малюка – це стрес.
Через це проходить кожна дитина, різниця лише – у особистому сприйнятті змін.
Психологічна готовність дитини до школи виявляється також вмінням малюка керувати власними почуттями та узгоджувати свою поведінку згідно встановленій у класі дисципліні.
- Знання, розумові здібності та кмітливість.
Незважаючи на те, що співбесіди у школі вже не проводяться, треба бути впевненим у відповідності вимогам учбового закладу. Спробуймо разом оцінити наскільки готовий ваш син (донька) піти до школи найближчим часом.
Малюку слід орієнтуватися у питаннях особистості: як звати, де мешкає, хто батьки, ким працюють.
Крім того необхідні певні знання:
- з математики необхідно розрізняти геометричні фігури, кольори предметів, робити аналіз, порівняння, орієнтуватися у напрямках руху
- з логіки треба вирішувати логічні задачі, добре запам’ятовувати умову та давати швидку відповідь
В загальному підсумку готовність дитини до школи настає коли вона вміє рахувати до 10 в прямому та зворотному напрямку, додавати та віднімати в межах 10, вирішувати логічні завдання, знає букви, їхнє графічне зображення, вміє читати по складах, писати друкованими літерами.
Саме по таких критеріях педагоги нашого Центру розвитку «Дитяча стежинка» перевіряють знання і готовність дитини до школи. Для цього розроблено цілий ряд спеціалізованих завдань-тестів у форми гри, які допомагають виявити рівень знань по різним напрямкам.
Вкрай необхідна уважність майбутньому учню і цьому необхідно приділити увагу. Якщо малюк не привчиться уважно слухати і виконувати те, що йому говорять батьки, пізніше це може створити певні проблеми на уроках.
Уважність допомагає не пропустити важливу інформацію посилює вміння запам’ятовувати, аналізувати та зіставляти інформацію.
- Не забуваймо про фізичний стан. Не всі наші діти майбутні чемпіони, але ж не треба гребувати їх фізичною підготовкою. Іншій ніж в садочку режим більші навантаження на організм даються взнаки.
Готовність дитини до школи передбачає витривалість, загартування, ведення здорового способу життя. У маленьких учнів з’являються нові навантаження, тому слабка дитина може надмірно стомлюватися і як наслідок їй буде важче у навчанні.